תוכנית הכנס

יום רביעי 16 בנובמבר 2022

8:45 – 7:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית ופתיחת התערוכה

10:30 – 8:45 דברי ברכה והרצאת מליאה – Arc & ang. Santiago Calatrava

11:30 – 10:30 הפסקה וביקור בתערוכה

13:10 – 11:30 פיצול לאולמות:

יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • אתגרי פיתוח לאומיים ארוכי טווח רפי אלמליח, מנכ"ל מנהל התכנון
  • תכנית אסטרטגית לתחבורה שי קדם, ראש מנהל תשתיות, משרד התחבורה
  • שרידות והתגוננות בשעת חירום יניב וולפר, רמ"ח מיגון, פיקוד העורף
  • פרויקטים בישובי החברה הערבית זאהר קבלאן, מנהל אגף הנדסה, נתיבי איילון
יו"ר המושב: חזי נוראל, חברת נתון
  • להפיק את המקסימום מ-BIM איך להניע תהליכי עבודה מבוססי (Workflows) בארגון שלכם עמית מימוני, CEO AMECTech
  • שימוש בטכנולוגיות מיפוי וניתוח גיאומטריה מתקדמות לטיוב תכון, בקרת ביצוע ותיעוד בפרויקטים מורכבים אריק דגני, מהנדס אווירונוטי וביורפואי
  • מגה פרויקט: AMDOCS ניהול ופיקוח אחים מרגולין שי מרגולין, בעלים ומנכ"ל – חזיתות אלומיניום אלום עשת ברק אופנהיים Amdocs the futurea -campus of facades
  • מהפך בביצוע – שימוש במידע ממודל ה-BIM בביצוע ד"ר אורי גורביץ, משרד הביטחון
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • שגיאות במדידות לתכנון ולביצוע בגבולות מקרקעין וההשלכות שלהן רונן רגב, ניהול וייעוץ בהנדסה ומקרקעין
  • החורים השחורים בחוזי המזמין הציבורי (ואיך לעשות מהם מיליונים) אסף מורג, מנכ"ל רקיע הנדסה
  • תיאום תשתיות גולת הכותרת של פרויקטים תחבורתיים במרחב העירוני מאיר סבג, מרום תובל
  • מערכות ניהול פרויקטים בארגונים "מניפה" אמיר לאור, משנה סמנכ"ל הנדסה ופיתוח, נתיבי ישראל
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • התקצרות עמודים במגדלים שחר רפאל מהנדס ראשי ואבידור צבי מהנדס בכיר בצוות אנליזות, דוד מהנדסים ודר' גלית אגרנטי, יועצת חומרי בנייה
  • תחנת קרליבך דר' איתי לויתן, בעלים ומנכ"ל, לויתן מהנדסים
  • מכניזם ההידבקות והעיגון של מוט זיון בבטון עם אגרגטים ממוחזרים מבטון מפסולת בניה ד"ר אורית ליבוביץ, ראש המחלקה להנדסת בניין, מכללת סמי שמעון
  • תכנון וביצוע גשר במפתח 45 מ' מעל מסילת רכבת עכו נחום יחזקאל, דורון שלו הנדסה
  • גשרים בדחיקה תחת אילוצים גיאומטריים נועם אבידן, מנכ"ל אבידן מהנדסים
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • OLIO – מקניון לחלום אייל כהן, סמנכ"ל הנדסה, אשטרום נכסים
  • ייעול הניהול של פרויקטים על ידי הסכם שיתופי גרי שפר, איה-ש.ב.י
  • תעסוקה בענף הבנין בעידן הפוסט קורונה ניר ינושבסקי, ס' נשיא התאחדות הקבלנים ויו"ר אגף בניה חוזית
  • עולם הניטור הגיאוטכני מנהרות, מבנים ותשתיות שרון לוי, מנהל הנדסה, גבי שואף
יו"ר המושב: מוטי לוין, ראש אגף חטיבה רכבתית, נת"י
  • פיתוח המטרו מאיר שמרה ראש מנהלת המטרו חברת נת"ע
  • הרשת המטרופולינית דור נדל, ראש אגףהנדסה, נתיבי איילון
  • תנופת תשתיות בירושלים גלעד בר-אדון מנכ"ל, מוריה
  • פרויקט "המסילה המזרחית" נתנאל רבוח מנהל פרויקט דניה סיבוס
  • ניסוי באתר הניסויים של ART – לרכב ה-CRRC (MTEV בשמו המקומי) ותובנות על תכנון תחבורה ציבורית יוסף הלוי, מנכ"ל משותף, א. אפשטיין ובניו

14:30 – 13:10 הפסקה וביקור בתערוכה

16:00 – 14:30 פיצול לאולמות:

יו"ר המושב: עופר סלעי
  • פאנל בנושא אתגרי כריית אולמות בתווך מי תהום  בהנחיית עופר סלעי
  • INNOVATIVE TUNNELING SOLUTIONS AS KEY TECHNOLOGIES FOR CREATING SUSTAINABLE URBAN. METRO SYSTEMS Dipl.-Ing. Juergen Laubbichler P.E
יו"ר המושב: אורלי אינדיצקי, שיכון ובינוי – סולל בונה
  • "מחלפים ירוקים" תכנון וביצוע פאנלים סולאריים בשטחי מחלפים מיכה גרבר, אפשטיין ניהול פרויקטים
  • חדשנות בבינוי יוני הרן, יועץ לחברות אנרגיה גדולות
  • עקרונות תאום דיגיטלי בבנייה לי-אור שרוני, בהנחיית פרופ' רפאל זקס
יו"ר המושב: יפעת פדן, פורן שרים
  • Transit Oriented A – opment Develcase study for a new ‘stacked industrial‘ typology  Jim Aalders, VP Urba Planning & Civic, HDR Inc
  • מסילה רביעית באיילון ותכנון פרוזדור איילון ומפעל הניקוז פארק אריאל שרון צחי גורה סמנכ"ל חטיבת רכבות נת"י ורותם לביא, מנהל פרויקטים, שותף בחפ"ת
  • הדרך החדשה לבירה – כביש 16 חברת שפיר
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • על התמוטטות בשרשרת של מבני תקרות שטוחות מבטון מזויין פרופ' דוד ינקלבסקי, הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית, המכון הלאומי לחקר הבנייה, הטכניון
  • גשרי מקטעים טרומיים בשיטת זיז מאוזן סטרוביניץ דודו מנהל אגף קונסטרוקציה, יינון תכנון ומחקר
  • סקר מבנים מסוכנים בשכונות הוותיקות ירון אופיר, ירון אופיר מהנדסים
  • גשרי נחל אלכסנדר שחר פרץ, ג.א.ש הנדסה
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • BIM יובל מגן, מנהל מחלקת BIM ומחלקת VDC ודובי דובר, סמנכל תכנון הנדסי בקבוצת תדהר
  • פרויקט LANDMARK קארן קליצ'בסקי ראש צוות וקורן שמש מהנדס בכיר, דוד מהנדסים ועמית כהן, וקסמן גוברין גבע
  • בונים על קרקע מזוהמת יוסי שלו, מנכ"ל וקסמן גוברין גבע
  • איך שומרים על בנייה איכותית גם בזמן האצה? רפאל גיל, מנכ"ל ובעלים ר.ח. גיל מהנדסים בע"מ
יו"ר המושב: ארז איוב, א. ארז מהנדסים יועצים בע"מ
  • קיצור תולדות הביסוס מוטי יוגר, יועץ קרקע וביסוס
  • מקרים מיוחדים של חפירות עמוקות בסביבה עירונית מרובת תשתיות רחל אברהם כתריאל, יועצת קרקע
  • בטיחות אש במנהרות ג'קי פרידמן, י.פרידמן הנדסת בטיחות אש
  • העתיד הוא בים נעה אורן, נמלי ישראל
  • מתחם תע"ש מגן בתל אביב – סקירה חקירת הזיהום באתר ותמונה עכשוית של מערך השיקום נועם צח דבורי, CVO, אתגר א. הנדסה

17:00 – 16:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

יום חמישי 17 בנובמבר 2022

8:45 – 7:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית 

10:30 – 8:45 פאנל חברות תחבורה בהשתתפות מנכ"לי חברות התשתית התחבורתיות, מנהלת רשות החברות הממשלתיות וראשת מנהל התכנון לשעבר – בהנחיית העיתונאית ליאור קינן, חדשות ערוץ 13

11:30 – 10:30 הפסקה וביקור בתערוכה

13:10 – 11:30 פיצול לאולמות:

יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • תכניות ארוכות טווח ואתגרים ינקי קוינט -ראש רשות מקרקעי ישראל
  • איים מלאכותיים מרגלית מוסה פרידברג, ר.צוותבחינת איים מלאכותיים, חברת אביב הנדסה
  • שכירות ארוכת טווח צחי דוד, סגן ממונה תקציבים משרד האוצר
  • תכנית אסטרטגית – משרד הבינוי והשיכון אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון
יו"ר המושב: הילה חדד, מנכ"לית משרד החדשנות
  • פאנל חדשנות וקיימות בהנחיית הילה חדד מנכ"לית משרד החדשנות
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • מגה פרויקט – הסיפריה הלאומית בירושלים מחזון למציאות קבלן מבצע אלקטרה בניה – יאיר אהרון, ניהול ופיקוח פורן שרים- עמי פורן שותף ומנכ"ל
  • פרויקטים זכייניים ארז כהן, ראש אגף הנדסה ובינוי משרד הביטחון
  • פרויקט חיבורי נמל המפרץ, מנהרת תשתיות – מתכנון לביצוע יניב יעקובוביץ', גדיש הנדסה
  • מגדל ONE יאיר כהן ראש צוות, דוד מהנדסים
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • המגדלים טומי קרגולה, שותף, דוד מהנדסים
  • גשר תלוי גיא בן הינום יואל גרושקו, בעלים ומנכ"ל גרושקו מהנדסים
  • פרויקט דה וינצ'י אמיר רמתי ראש צוות, דוד מהנדסים
  • דגלים קונסטרוקטיבים יאיר דיקמן שותף מנהלוגדי בריס, זינגר הורוביץ דיקמן מהנדסים
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • תובנות ולקחים בביצוע פרויקטים ארז כהן, ראש אגף הנדסה ובינוי משרד הביטחון
  • שימוש בטכנולוגיית BBIM בשלב הביצוע – תובנות ודוגמאות מעשיות דורון עסיס, מנהל פרויקט, עץ השקד
  • אתגרי ביצוע בכריית מנהרת רכב תלת נתיבית בכביש 60 בסמוך למנהרה קיימת פעילה דניאל צרפתי, אורון הנדסה
  • עבודה עם מכון בקרה הוגו שפנגנטל מנכ"ל מכון בקרה ניסים שוקר
יו"ר המושב: עדי גמליאל, מנהל אחריות תאגידית, נת"י
  • מים כמשאב לאומי – מדיניות ואתגרי הטיפול בפרויקטי תשתית ג'ניה גוטמן, מנהלת תחום מדיניות וסביבה אגף שימור קרקע וניקוז, משרד החקלאות
  • כשטבע ותשתיות נפגשים שירה בן ארי, מנהלת תחום נוף ותשתיות, רשות הטבע והגנים
  • לבנות חכם מתחת למים  חנה גורביץ, מהנדסת סביבה, הידרולוגיה, אתגר א. הנדסה
  • מצויינות בבניה ירוקה נוגה הרץ, מנהלת מחלקת בניה ירוקה, המועצה הישראלית לבניה ירוקה

14:30 – 13:10 הפסקה וביקור בתערוכה

16:00 – 14:30 פיצול לאולמות:

יו"ר המושב: יוני אופק, מנהל תחום חדשנות ומחקרים, משרד הבינוי והשיכון
  • מנהור בקו הירוק אבי בכר, דנה הנדסה
  • תכנון תוך כדי ביצוע – ניהול הנדסי יעיל של פרויקטי חפירה, דיפון ומנהור ד"ר עמיחי מיטלמן, לבני מהנדסים
  • תכנון תחנות תת קרקעיות להסעת המונים אסף ארמון ושי סימון, וקסמן גוברין גבע
  • מנהרת בייט – מנהרה/ גשר דן צוקר, מנכ"ל פיניישראל
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • חסכון באנרגיה וייצור אנרגיה דרך חזיתות המבנה רמי בונה, נשיא ומהנדס ראשי, קבוצת אלומיניום קונסטרקשיין
  • בטיחות וחדשנות טכנולוגית בענף הבניה אביב כרמל, מנכ"ל סקיי ליין
  • המימד החמישי בניהול פרויקט מבוסס מודל BIM. תכנון הקמה המשלבים מודל ולוח זמנים משולבים בתכנון הביצוע של מגדל TOHA 2  ד"ר אורי שקד, בעלים ומנכ"ל סי בריבוע תכנון ובקרה
  • מרכז תחבורה משולב, שפיים – מתחם תחבורתי משולב בסביבתו הילה רותם הלוי, חב' גרינשטיין הר-גיל
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • ביצוע עבודות תשתיות, פיתוח ותחבורה , במרקם האורבני – עירוני פעיל ושוקק חיים מאיר חזוט, מנהל תחום רק"ל – ברן ישראל
  • פרויקט חשמול הרכבת מיכה פטרי שותף קדמור מהנדסים
  • בפרויקט ISA תהליכי הסעת המונים משה יצחקי, תכנית אב לתחבורה ירושלים
  • רק"ל "נופית" סטרוביניץ דודו, מנהל אגף קונסטרוקציה, ינון תכנון ומחקר
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • פרויקט האקדמיה לאומנות ולעיצוב בצלאל ירושלים אבנר אביטן מנהל פרויקט, שיכון ובינוי סולל בונה
  • הקמת בנק הדם של מגן דוד אדום בישראל ארז חלפון ונטע ברמן, מסד עוז
  • פינוי בינוי – משדה תעופה פעיל למתחמי מגורים, מלונאות ופנאי טל אוזן וירדן ציוני, גדיש הנדסה
יו"ר המושב: עינת רוזן, פורן שרים
  • תמ"ל יבנה תהילה לוי סגנית מנהל אגף פרויקטים דרום נת"י ודרור סופרו, משנה למנכ"ל דנה הנדסה
  • פרויקט קשת מודיעין 22 – דק ממודיעין לירושליים – קו רכבת חדש בני יזדי, ראש מנהלת המסילה המזרחית רכבת ישראל ואהוד רויטמן מנהל חטיבת תשתיות אחים מרגולין
  • חידושים בתקנות ותקנים – כיצד לקבוע מהו התוקף המחייב ומהי העדיפות בין המסמכים בשדה של דרישות משתנות עו"ד ומהנדס אמיל ברגינר
  • חידושים במגדלים גבוהים – רשמים מכנס בינלאומי של ה-CTBUH בשיקגו נירית רוזנשטיין, סמנכ"ל תכנון והנדסה. ע.ט. החברה להתחדשות עירונית
יו"ר המושב: יעודכן בהמשך
  • איזונים ובלמים בפיתוח עירוני צחי כץ, יו"ר איגוד מהנדסי ערים
  • הסכם גג לוד עשהאל גדות ראש מנהלת הסכם גג לוד
  • שכונת כרמי גת – הקמת מגה פרויקט, תכנון וביצוע שכונות מגורים במסגרת הסכמי הגג אריק זלידמן, אפשטיין ניהול פרויקטים

17:00 – 16:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

*תוכנית הכנס אינה סופית ונותונה לשינויים.