תוכנית הכנס

יום רביעי 21 בפברואר 2024

08:45 -07:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית ופתיחת התערוכה.
08:45-09:15 דברי פתיחה וברכות (מנכ"לית האיגוד - עו"ד בשמת פלג סרצ'נסקי, יו"ר האיגוד - יגאל גוברין, יו"ר הכנס - עשהאל גדות, יו"ר לשכת המהנדסים - גיא שעשע, נשיא התאחדות בוני הארץ - ראול סרוגו)
09:15-09:25 חלוקת פרסים - מפעל חיים, תרומה לציבור המהנדסים ואדריכל פרויקט WIX
09:25-09:55 חלל ולווינות - רון אמיגה, מהנדס לווינים בכיר בתעש"א לישראל
09:55-10:00 חלוקת פרסים - פרויקט מצטיין בתחום התשתיות
10:00-10:30 "איך בונים חדשנות" - הילה חדד חמלניק, מנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה לשעבר
10:35-11:30 הפסקה וביקור בתערוכה
11:30-13:10 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: נירית רוזנשטיין, החברה להתחדשות עירונית

  • רוטשילד 10 בין שימור לחדשנות – גלית גת הורוביץ, תדהר               
  • Design for density –אדריכל משה צור
  • היא הגיעה. המהפכה הטכנולוגית כאן – גיא גבע, וקסמן גוברין גבע                                    
  • סינרגיה ביחסים בין זכיין, קבלן ומפעיל: מפתח להצלחת הקמת פרויקטי זכיינות מורכבים – שי משה סרי, שיכון ובינוי – סולל בונה                                               
  • combat engineer – המתודה לניהול פרויקטים לתשתיות אמלח דור 5 – אל״מ מ', מפקדת חיל האוויר

יו"ר מושב: זאב נבון, זאב נבון מהנדסים

  • תכן ובדיקה לכשל בשרשרת של מבנה מבטון מזוין בשיטת הנתיב החלופי – איתי לויתן ומיכל וידרה, לויתן מהנדסים
  • תחנת רכבת יצחק נבון – ירושלים  דניאל שחם, ירון שמעוני שחם מהנדסים יועצים בע"מ
  • מגדל תוה"א 2 דניאל פרשה, דוד מהנדסים
  • חניון שפירים וחניון הנתיבים המהירים בראשון לציון – תובנות מתכנון וביצוע של חניון עתיר מימדים – דודו סטרוביניץ', ינון תכנון יעוץ ומחקר
  • מגדל אייקון אשד מלכי ורועי שוורצון, דוד מהנדסים

יו"ר מושב: מאריה כהן-אתגר, ראש תחום תנועה

  • כלים לתכנון תחבורתי תומך צפיפות – שי קדם, מנהל אגף תכנון, משרד התחבורה
  • מרכזי תחבורה משולבים: מנוע להתחדשות עירונית – מיכל זיו גלעד, ראש אגף תכנון אסטרטגי, נתיבי אייל
  • ניהול סיכונים – איריס ערד, תכנית אב לתחבורה
  • ייחודיות דפו 25 פרויקט הרכבת הקלה בירושלים – דובי גולדמן, שפיר         

יו"ר מושב: גלעד פריימן, גרושקו מהנדסי מבנים בע"מ

   חלוקת פרס מהנדס מצטיין בתחום גיאוטכניקה וציון אות כבוד למהנדסי מים

  • השפעת הצפיפות בערים על עבודות בתת הקרקע – רחל אברהם כתריאל, בלנק ללר בר
  • טיוב קרקעות בעייתיות לביסוס – חאלד חרירי, מ.יוגר בע"מ
  • ייעול פתרונות ביסוס באמצעות כלי חישוב מתקדמים – ארז איוב, ארז מהנדסים
  • קידוחי החדרה, לא רק על הנייר: הצגת מקרי בוחן – אלעד לבנון, אתגר א. הנדסה בע"מ

יו"ר מושב: ענת זיצ'ק פנחס, טכניון

  • ביופיליה וייצור אנרגיה ממעטפת המבנה – דן טוהר, חברת הייקון מקבוצת אלומיניום קונסטרקשיין
  • לעלות מהר לעלות גבוה: תנועה ורטיקלית בעידן החדשדויד ביצ'אצ'י, KONE           
  • הפחתת פחמן במגדל הספירלהאופיר רוזנפלד / שיר קמחי, קבוצת עזריאלי             
  • סקירה וניטור של מבנים ותשתיות באמצעות רחפנים וכלים טכנולוגייםמאיר גבעון, GIV Solutions                             
  • הסדרה ויצירת סדר בעבודה ב-BIM – אורי גורביץ', משרד הביטחון

יו"ר מושב: אבישי קימלדורף, קרן ריאליטי

  • היבטים כוללנים וסטטוטורים כתוצאה מצפיפות הערים – רות שוורץ חנון, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, חיפה סמנכ"לית לרגולציה ברישוי ובניה מנהל התכנון לשעבר
  • היבטים כוללניים, סטטוטוריים ורגולטיביים כתוצאה מהצטופפות הערים: נושאי אספקת מים, ביוב וניקוז עירוני – גיורא שחם, מנהל רשות המים לשעבר
  • התחדשות עירונית: ניצול ההזדמנות החד פעמית בלוד – ניצה כרמלי, ראש "המבואה" המנהלת העירונית להתחדשות
13:10-14:30 ארוחת צהריים וביקור בתערוכה
14:30-16:00 פיצול לאולמות

יו"ר המושב: דן צוקר, פיני ישראל

  • בתחבולה תעשה לך מנהרה: המימד השישי – עומר קאופמן
  • פרויקט מנהרת מוצא למים במתקן התפלה חדרה – אלמנטי TBM עם סיבי פלדה – מוריה דביר, ג.א.ש הנדסת בנין וגשרים בע"מ
  • שימוש בסיבי פלדה בעבודות מנהור – גלית אגרנטי
  • URBAN TUNELLING IN SOFT GROUND WITH WATER – EXPERIENCE FROM AROUND THE WORLD Petr Salak MSc, Eur Ing, CEng MICE, Dr sauer

יו"ר המושב: מרום יצחקי, מנרב

   חלוקת פרס מהנדס מצטיין בתחום הביצוע, מהנדסת צעירה ומהנדס צעיר מצטיינים בתחום הביצוע

  • שילוב מערכות בהנדסה אזרחית, מרכזי הספקה – איתי בלושטיין, שפיר
  • ניהול סיכוני הקבלן בפרויקט PPP – ענת ברשקובסקי, סולל בונה
  • פרויקט הכניסה לעיר ירושלים – רועי שמעון ויניב צארום, דן בן עמרם הנדסה וניהול
  • מגמות קרובות בעדכון ותפיסת רגולציית הבטיחות בענף הבינוי ותפקידי המהנדס בהן – רן כהן, משרד העבודה

יו"ר המושב: איתן ברקוביץ, רדימיקס

  • ייצור מתקדם והדפסת תלת ממד בענף הבנייה: פלטפורמה לחדשנות ויישומה בישראל – ארנון בנטור, טכניון
  • בטון קל וקונסטרוקטיבי – שחר רפאל, דוד מהנדסים ושי ברוקס, רדימיקס
  • בחינת יעילות החיזוק של רכיבי מבנה מבטון דֶּבֶּש באמצעות יריעות CFRP – חנין ריאן, טכניון
  • Roller Compacted Concrete – אורי ענבל, אורי עינבל הנדסת איטום, חומרי בניין וסלילה

יו"ר המושב: נועם רביב, G-CITY

  • דיאלוג בין מיגון לרעידת אדמה – אדי ליבוביץ', א. ליבוביץ מהנדסים יועצים בע"מ
  • התמוטטות בשרשרת: פעם מונעים ופעם מניעים – אלכס ברודסקי, אוניברסיטת בן גוריון
  • תת הקרקע לאור אתגרים בטחוניים ואזרחיים – עמיחי מיטלמן, אוניברסיטת אריאל
  • תשתית מייצרת תרבות – רס"ן עומר דביר, חיל האוויר

יו"ר המושב: בני ברוש, קבוצת רב בריח

  • ההתמודדות עם אתגרי הבניה למגורים – עמיקם אורן, חברת CPM
  • כלי מדידה לתכנון ולפיתוח שכונות מגורים: שכונה 360 – אסתי ליס, משרד הבינוי והשיכון
  • שיקולים הנדסיים למיגון האוכלוסייה בעורף – מיכאלה, ראובן, דורון ואלכס איתן, מ.ר. איתן תכנון מבנים (1991) בע"מ
  • כשמורשת פוגשת את הסביבה: קבורה תת קרקעית בישראל – אריק גלזר, מנהרות רולצור
16:00-17:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

יום חמישי 22 בפברואר 2024

08:45 -07:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית ופתיחת התערוכה
08:45-09:15 דברי פתיחה וברכות (מ"מ יו"ר איגוד ויו"ר תא מבנים - ישראל דוד, מנכ"ל הקרן לעידוד הבנייה - דוד יהלומי)
09:15-09:35 פרוייקטים מצטיינים מצטיינים בתחום הבינוי
09:35-10:20 הרצאת מליאה: AI בשירות ענף הבנייה - ד"ר תומר סיימון, המדען הראשי, Microsoft ישראל מחקר ופיתוח
10:30-11:30 הפסקה וביקור בתערוכה
11:30-13:10 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: עקיבא רוכסר, רוכסר ניהול פרוייקטים בע"מ

  • תבנית מחליקה: תוהא 2 – מאור אוחיון ועומר מדר, דניה סיבוס
  • "לטפס או לא לטפס?" שיטות ביצוע גרעיני בניינים רבי קומות – ירון ישי, וויקון הנדסה
  • בניה מתועשת מבטון העתיד כבר כאן – איתי נאור, אקרשטיין
  • יחסי הגומלין בין מבני העתיד למרקם החיים שלנו – ניר ינושבסקי, קבוצת ינושבסקי
  • שיטה חדשנית לציפוי וחיפוי בניינים: באמצעות תבניות יציקה – אריאל פוקוטינסקי, SITIO

יו"ר מושב: אורון שירן, יוסי שירן הנדסת בנין בע"מ

   חלוקת פרס מהנדס מצטיין בתחום המבנים ומהנדס מצטיין צעיר בתחום המבנים

  • המימד הרביעי (הזמן) בתכנון מבנים – אבידור צבי, דוד מהנדסים
  • הערכה מהירה לתסבולת לרעידות אדמה של מבנים קיימים (SLaMA) – אהד אידלס, נחמן אידלס מהנדסים יועצים
  • שיקולים הנדסיים בייצוב מבנים על קירות דיפון ודוברה – יאיר דיקמן/גדי בריס, זינגר הורוביץ דיקמן הנדסת בניין בע"מ
  • פרויקט מובילאיי – אמיר רמתי, דוד מהנדסים

יו"ר מושב: יובל ברק, נת"ע

  • תמ"א 70 – יאיר אביגדור, מנעד אדריכלים
  • מטרו: מבט לעתיד- נעה אורן, נת"ע
  • תחנה תת קרקעית משולבת מטרו ורכבת כבדה – אירה דבלמן, חברת INPROJECT
  • עיר עולה על הפסים – מטרו ורק"ל במתחם עירוני צפוף משלב הרעיון לשב הביצוע – גיא שרון, ינון תכנון יעוץ ומחקר 
  • לקחי בטיחות אש בפרויקט רק"ל – שמואל נתנאל, ש.נתנאל מהנדסים יועצים בע"מ וקרן לוי, נת"ע

יו"ר מושב: אייל כהן, אשטרום נכסים

  • מגדל שבעת הכוכבים: מגדל נמרודי – נתנאל אלשיך, א. אפשטיין
  • מיזם אשטרום פורט – כרמל לוין, אשטרום נכסים
  • ביח שערי צדק: מרכז אונקולוגי – לירן מזרחי, אחים מרגולין הנדסה וייעוץ בע"מ
  • פרויקט ONE: מגדל רוגובין אקרו – זוהר רז, זהר רז ניהול תכנון פרויקטים בשיטת הדאטה בע"מ
  • הספריה הלאומית – עמי פורן, פורן שרים הנדסה ושמאות מקרקעין בע"מ ואמיר מן, מן מהנדסים

יו"ר מושב: יצחק סער, אורון

   חלוקת פרס מהנדס מצטיין בתחום המים

  • מהפכת התיעוש בתדהר – ויטלי פריבן, תדהר
  • חדשנות טכנולוגית בחיזוק מבנים – שרון אלבז, בניין הארץ
  • טכנולוגיה וחדשנות – ליאור אויגונר, שינדלר מעליות
  • טכנולוגית בניה מהירה וירוקה לבנייני מגורים – דורון גשורי, פרימה, קבוצת אלוקל

יו"ר מושב: גלעד שטרית, שטרית פרג מהנדסים

  • השפעות כלי נשק על מבנים מבעד עדשת מלחמת חרבות ברזל – ד"ר בני ברוש (סא"ל במיל'), קבוצת רב בריח
  • עקרונות מיון מבנים אחרי פיצוצים – מתי אדן, אוניברסיטת אריאל
  • תמיכה זמנית וטיפול במבנים שנפגעו – ירון אופיר,ירון אופיר מהנדסים בע"מ
13:10-14:30 הפסקה וביקור בתערוכה
14:30-16:00 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: עינת רוזן, פורן שרים הנדסה ושמאות מקרקעין בע"מ

   חלוקת פרס מהנדס מצטיין ומהנדס מצטיין צעיר בתחום ניהול ופיקוח

  • עירוב שימושים במגדלים –  יוסי שלו, וקסמן גוברין גבע
  • אתגרים בעבודות ההריסה והביסוס: פרויקט ממפעלי החמצן – אמיר אלפרוביץ', אחים מרגולין הנדסה וייעוץ בע"מ
  • חיבור הממלכה הירדנית לגז טבעי בהסתכלות של מנהל פרויקט – חיים מוסקוביץ, הקמה – נתיבי הגז הטבעי

יו"ר מושב: בועז גמליאל, עיריית נס ציונה

  • תשתיות מידע בעולם התחבורה – ירון עברון, ירון עברון הנדסה
  • על רשת האוטובוסים שעתידה לקום – אסף כהנא, חטיבת תכנית אב, נתיבי איילון
  • פרוייקט שז״ר ירושלים ניהול פרוייקט מולטי דיספלינארי: בעיות ופתרונות – מיכל ענבר פרפרי חברת מוריה
  • החשיבות בקידום מסופי תחבורה ציבורית במרחב אורבני – יאיר סינגר, נתיבי איילון

יו"ר מושב: יהודה כפיר, איגוד המהנדסים לבנייה ולתשתיות בישראל

  • מנהרת לחץ נמוך בפרויקט אגירה שאובה בגלבוע – Pedro Rocha, ליפסקר
  • זהירות! בולען לפניך – דיה רבין מלכה
  • שיקוף תת קרקע ומבנים הנדסיים בירושלים העתיקה – אורי בסון, גיאוסנס בע"מ
  • תמוך מדרון בגובה כ-30-50 מ' ורדיה, חיפה – מוטי יוגר, מ.יוגר בע"מ

יו"ר מושב: גיא דוננפלד, מנכ"ל איגוד אדריכלים ומהנדסי ערים

  • התחדשות עירונית ממאקרו למיקרו – דקלה פריסקו, מתכננת הותמ"ל לשעבר, סמנכ"לית תכנון ICR
  • התחדשות מחוזית – ארז בן אליעזר, מתכנן מחוז ת"א
  • צפיפות ותכנון מע"ר בהיבט סטטוטורי: תוכניות העתיד – נועה גלנטי כרמון, וקסמן גוברין גבע

יו"ר מושב: סא"ל משה שלמה, רע"ן הנדסה, פיקוד העורף. אביעז כהן ואנסטסיה גלר

  • חשיבות הממ"ד במלחמת חרבות הברזל – פיקוד העורף
  • צמצום פערי המיגון – צעדים סטטוטוריים וחוקיים במלחמה פיקוד העורף
  • מחקר ופיתוח בתחום המיגון – פיקוד העורף
  • שדרוג מערך הרגולציה והמיגון – פיקוד העורף
16:00-17:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

* ייתכנו שינויים בתכנית הכנס

יום חמישי 22 בפברואר 2024

08:45 -07:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית ופתיחת התערוכה
08:45-09:15 דברי פתיחה וברכות (מ"מ יו"ר איגוד ויו"ר תא מבנים - ישראל דוד, מנכ"ל הקרן לעידוד הבנייה - דוד יהלומי)
09:35-10:20 הרצאת מליאה - יפורסם בהמשך
10:20-10:30 חלוקת פרסים
10:30-11:30 הפסקה וביקור בתערוכה
11:30-13:10 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • "מגדל שבעת הכוכבים – מגדל נמרודי נתנאל אלשיך, א. אפשטיין"
  • מיזם אשטרום פורט כרמל לוין, אשטרום נכסים
  • ביח שערי צדק – מרכז אונקולוגי לירן מזרחי, אחים מרגולין הנדסה וייעוץ בע"מ
  • פרויקט ONE – מגדל רוגובין אקרו זוהר רז, זהר רז ניהול תכנון פרויקטים בשיטת הדאטה בע"מ

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • תבנית מחליקה – תוהא 2 מאור אוחיון ועומר מדר, דניה סיבוס
  • יציקות מורכבות במגה פרויקט – פרויקט הלחי בני ברק חברת BST
  • שיקולים בבחירת שיטות ביצוע מגדלים ירון שי, וויקון הנדסה
  • יחסי הגומלין בין מבני העתיד למרקם החיים שלנו ניר ינושבסקי, קבוצת ינושבסקי

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • המימד הרביעי (הזמן) בתכנון מבנים אבידור צבי, דוד מהנדסים
  • הערכה מהירה לתסבולת לרעידות אדמה של מבנים קיימים (SLaMA) אהד אידלס, נחמן אידלס מהנדסים יועצים
  • שיקולים הנדסיים בייצוב מבנים על קירות דיפון ודוברה יאיר דיקמן/גדי בריס, זינגר הורוביץ דיקמן הנדסת בניין בע"מ
  • פרויקט מובילאיי אמיר רמתי, דוד מהנדסים

יו"ר מושב: יובל ברק, סמנכ"ל הנדסה נת"ע

  • תמ"א 70 אדריכלית יעל סלמון מנהלת אגף בכיר לתכנון מטרו, מנהל התכנון
  • עיר עולה על הפסים – מטרו ורק"ל במתחם עירוני צפוף משלב הרעיון לשב הביצוע גיא שרון, ינון תכנון יעוץ ומחקר 
  • תחנה תת קרקעית משולבת מטרו ורכבת כבדה אירה דבלמן, חברת INPROJECT
  • ניהול סיכונים  איריס ערד, תוכנית אב לתחבורה
  • לקחי בטיחות אש בפרויקט רק"ל ד"ר שמואל נתנאל וקרן לוי מנהלת אגף כיבוי אש

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • מהפכת התיעוש בתדהר ויטלי פריבן, תדהר
  • חדשנות טכנולוגית בחיזוק מבנים רועי רביץ, בניין הארץ
  • טכנולוגיה וחדשנות ליאור אויגונר, שינדלר מעליות
  • אלמנט קונסטרוקטיבי שחר רפאל, דוד מהנדסים ושי ברוקס, רדימיקס
  • הסדרה ויצירת סדר בעבודה בBIM אורי גורביץ', משרד הביטחון

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • השפעות כלי נשק על מבנים מבעד עדשת מלחמת חרבות ברזל ד"ר בני ברוש (סא"ל במיל'), קבוצת רב בריח
  • דיאלוג בין מיגון לרעידת אדמה אדי ליבוביץ', א. ליבוביץ מהנדסים יועצים בע"מ
  • עקרונות מיון מבנים אחרי פיצוצים מתי אדן, אוניברסיטת אריאל
  • תמיכה זמנית וטיפול במבנים שנפגעו ירון אופיר,ירון אופיר מהנדסים בע"מ
13:10-14:30 הפסקה וביקור בתערוכה
14:30-16:00 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • תכנית אסטרטגית לפיתוח רשת האוטובוסים אסף כהנא, חטיבת תכנית אב, נתיבי איילון
  • פרוייקט שז״ר ירושליים ניהול פרוייקט מולטי דיספלינארי- בעיות ופתרונות מיכל ענבר פרפרי חברת מוריה
  • החשיבות בקידום מסופי תחבורה ציבורית במרחב אורבני יאיר סינגר, נתיבי איילון
  • גשרי מחלף מוצא – כביש 16 – הכניסה החדשה לירושלים אבי ברדח, ירון שמעוני שחם מהנדסים יועצים בע"מ

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • סינרגיה ביחסים בין זכיין, קבלן ומפעיל – מפתח להצלחת הקמת פרויקטי זכיינות מורכבים שי משה סרי, שיכון ובינוי – סולל בונה
  • עירוב שימושים במגדלים  יוסי שלו, וקסמן גוברין גבע
  • הקמת מגדל משרדים בתוך קמפוס קיים – אתגרים בעבודות ההריסה והביסוס אמיר אלפרוביץ', אחים מרגולין הנדסה וייעוץ בע"מ
  • חיבור הממלכה הירדנית לגז טבעי בהסתכלות של מנהל פרויקט חיים מוסקוביץ, הקמה – נתיבי הגז הטבעי

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • ליפסקר וגיאוטכניקה יורם ליפסקר, שפיר הנדסה
  • פרויקט מגדל אפל הרצליה מתן הרוש, גאודניה
  • שיקוף תת קרקע ומבנים הנדסיים בירושלים העתיקה אורי בסון, גיאוסנס בע"מ
  • תמוך מדרון בגובה כ-30-50 מ' ורדיה, חיפה מוטי יוגר, מ.יוגר בע"מ

יו"ר מושב: גיא דוננפלד, מנכ"ל איגוד אדריכלים ומהנדסי ערים

  • התחדשות עירונית ארז בן אליעזר, מתכנן מחוז ת"א
  • צפיפות ותכנון מע"ר בהיבט סטטוטורי – תוכניות העתיד נועה גלנטי כרמון, וקסמן גוברין גבע
  • התחדשות עירונית – ניצול ההזדמנות החד פעמית בלוד ניצה כרמלי, ראש "המבואה" המנהלת העירונית להתחדשות

יו"ר מושב: משה שלמה, ראש אגף מיגון, פיקוד העורף

  • חשיבות הממ"ד במלחמת חרבות הברזל פיקוד העורף
  • צמצום פערי המיגון – צעדים סטטוטוריים וחוקיים במלחמה פיקוד העורף
  • מחקר ופיתוח בתחום המיגון פיקוד העורף
  • שדרוג מערך הרגולציה והמיגון פיקוד העורף
16:00-17:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

יום רביעי 21 בפברואר 2024

08:45 -07:30 רישום, התכנסות, ארוחת בוקר קונטיננטלית ופתיחת התערוכה
08:45-09:15 דברי פתיחה וברכות (מנכ"לית האיגוד - עו"ד בשמת פלג סרצ'נסקי, יו"ר האיגוד - יגאל גוברין, יו"ר הכנס - עשהאל גדות, יו"ר לשכת המהנדסים - גיא שאשא, נשיא התאחדות בוני הארץ - ראול סרוגו)
09:15-09:35 חלוקת פרסים
09:35-10:30 הרצאת מליאה - יפורסם בהמשך
10:30-11:30 הפסקה וביקור בתערוכה
11:30-13:10 פיצול לאולמות

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • תכן ובדיקה לכשל בשרשרת של מבנה מבטון מזוין בשיטת הנתיב החלופי איתי לויתן, לויתן מהנדסים
  • תחנת רכבת יצחק נבון – ירושלים  דניאל שחם, ירון שמעוני שחם מהנדסים יועצים בע"מ
  • מגדל תוה"א 2  דניאל פרשה, דוד מהנדסים
  • חניון שפירים וחניון הנתיבים המהירים בראשון לציון – תובנות מתכנון וביצוע של חניון עתיר מימדים דודו סטרוביניץ', ינון תכנון יעוץ ומחקר
  • מגדל אייקון אשד מלכי ורועי שוורצון, דוד מהנדסים

יו"ר מושב: מאריה כהן-אתגר, ראש תחום תנועה

  • כלים לתכנון תחבורתי תומך צפיפותשי קדם, מנהל אגף תכנון, משרד התחבורה
  • מרכזי תחבורה משולבים – מנוע להתחדשות עירונית מיכל זיו גלעד, ראש אגף תכנון אסטרטגי, נתיבי אייל
  • ייחודיות דפו 25 פרויקט הרכבת הקלה בירושלים דובי גולדמן, שפיר      
  • פרויקט מתח"מ שפיים אלקנה עוזרי, דניה סיבוס   

יו"ר מושב: נירית רוזנשטיין, החברה להתחדשות עירונית

  • רוטשילד 10 בין שימור לחדשנות גלית גת הורוביץ, תדהר                        
  • combat engineer – המתודה לניהול פרויקטים לתשתיות אמלח דור 5 אל״מ מורג סילוק, מפקדת חיל האוויר
  • היא הגיעה. המהפכה הטכנולוגית כאן גיא גבע, וקסמן גוברין גבע                                    
  • מטרו – קידום זמינות ברוך גז, קבוצת גדיש הנדסה וניהול                                                            

יו"ר מושב: גלעד פריימן, גרושקו מהנדסי מבנים בע"מ

  • השפעת הצפיפות בערים על עבודות בתת הקרקע רחל אברהם כתריאל, בלנק ללר בר
  • טיוב קרקעות בעייתיות לביסוס חאלד חרירי, מ.יוגר בע"מ                        
  • ייעול פתרונות ביסוס באמצעות כלי חישוב מתקדמים ארז איוב, ארז מהנדסים
  • קידוחי החדרה, לא רק על הנייר – הצגת מקרי בוחן אלעד לבנון, אתגר א. הנדסה בע"מ
  • זהירות! בולען לפניך דיה רבין מלכה, דוד דוד ביסוס מבנים בע"מ     

יו"ר מושב: יפורסם בהמשך

  • ביופיליה וייצור אנרגיה ממעטפת המבנה דניאל טוהר, סמנכ״ל חדשנות ושיווק, אלומיניום קונשטרשיין
  • לעלות מהר לעלות גבוה – תנועה ורטיקלית בעידן החדש דויד ביצ'אצ'י, KONE            
  • מעטפת הספירלה אופיר רוזנפלד, קבוצת עזריאלי             
  • עולם החומרים של המחר בשירות ענף הבנייה ד"ר יששכר גניש, תעשייה אווירית
  • סקירה וניטור של מבנים ותשתיות באמצעות רחפנים וכלים טכנולוגיים מאיר גבעון, GIV Solutions                                    

יו"ר מושב: אבישי קימלדורף, קרן ריאליטי

  • Design for density אדריכל משה צור
  • היבטים כוללנים וסטטוטורים כתוצאה מצפיפות הערים רות שוורץ חנון, יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, חיפה
    סמנכ"לית לרגולציה ברישוי ובניה מנהל התכנון לשעבר
  • היבטים כוללניים, סטטוטוריים ורגולטיביים כתוצאה מהצטופפות הערים – נושאי אספקת מים, ביוב וניקוז עירוני  גיורא שחם, מנהל רשות המים לשעבר
13:10-14:30 ארוחת צהריים וביקור בתערוכה
14:30-16:00 פיצול לאולמות

יו"ר המושב: בני ברוש, קבוצת רב בריח

  • ההתמודדות עם אתגרי הבניה למגורים עמיקם אורן, חברת CPM
  • כלי מדידה לתכנון ולפיתוח שכונות מגורים – שכונה 360 אסתי ליס, משרד הבינוי והשיכון
  • שיקולים הנדסיים למיגון האוכלוסייה בעורף מיכאלה, ראובן, דורון ואלכס איתן, מ.ר. איתן תכנון מבנים (1991) בע"מ
  • כשמורשת פוגשת את הסביבה – קבורה תת קרקעית בישראל אריק גלזר, מנהרות רולצור

יו"ר המושב: יפורסם בהמשך

  • התמוטטות בשרשרת – פעם מונעים ופעם מניעים אלכס ברודסקי, אוניברסיטת בן גוריון
  • תת הקרקע לאור אתגרים בטחוניים ואזרחיים עמיחי מיטלמן, אוניברסיטת אריאל
  • תשתית מייצרת תרבות רס"ן עומר דביר, חיל האוויר

יו"ר המושב: יפורסם בהמשך

  • דפו ומרהסים – מרכזים לוגיסטיים אייל מבל, שפיר
    ניהול סיכוני הקבלן בפרויקט PPP ענת ברשקובסקי, סולל בונה
  • פרויקט הכניסה לעיר ירושלים רועי שמעון ויניב צארום, דן בן עמרם הנדסה וניהול
  • מגמות קרובות בעדכון ותפיסת רגולציית הבטיחות בענף הבינוי ותפקידי המהנדס בהן רן כהן, משרד העבודה

יו"ר המושב: יפורסם בהמשך

  • מנהור בשירות מערכת הביטחון עומר קאופמן, אלקטרה תשתיות בע"מ
  • Design challenges and construction experience of the main tunnels of Brescia – Verona high -speed railway  MSc Eng Davide Merlini, PINI
  • פרויקט מנהרת מוצא למים במתקן התפלה חדרה – אלמנטי TBM עם סיבי פלדה גלית אגרנטי ומוריה דביר, ג.א.ש הנדסת בנין וגשרים בע"מ
  • URBAN TUNELLING IN SOFT GROUND WITH WATER – EXPERIENCE FROM AROUND THE WORLD Petr Salak MSc, Eur Ing, CEng MICE, Dr sauer

יו"ר המושב: איתן ברקוביץ, רדימיקס

  • ייצור מתקדם והדפסת תלת ממד בענף הבנייה – פלטפורמה לחדשנות ויישומה בישראל ארנון בנטור, טכניון
  • בניה מתועשת מבטון, העתיד כבר כאן איתי נאור, אקרשטיין
  • בחינת יעילות החיזוק של רכיבי מבנה מבטון דֶּבֶּש באמצעות יריעות CFRP חנין ריאן, טכניון
  • Roller Compacted Concrete אורי ענבל, אורי עינבל הנדסת איטום חומרי בנייה וסלילה
16:00-17:00 הפסקה כיבוד מפנק וביקור בתערוכה

הכנס ה-14 מעבר 1